Jaanuar lasteaias «Tuhkatriinu»

Mängud kividega

Vaatamata lihtsusele ja kättesaadavusele pakub kividega mängimine lastele suurt huvi. Nende abiga saab lahendada palju parandusülesandeid.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hüvasti jõulupuuga

Rühm "Karikakar" 
Lapsed valmistasid oma kätega jõulupuule kaunistusi. Tulemuseks olid kaunid jääkaunistused, millega lapsed ehtisid õues kuuse, tantsisid, laulsid jõulupuu jaoks laule. Pärast jalutuskäiku läksime rühma jõulupuust kingitust otsima. Lastele meeldis kingitus väga.
Siis võtsid nad mänguasjad puu otsast ja panid kasti. Pärast und viis jõuluvana puu järgmise aastani, kuid ta saatis päkapikkudega veel ühe kingituse. Päeva lõpetas pidulik disko.

Detsember lasteaias «Tuhkatriinu»

Päkapikude töötuba

Rühm "Karikakar"
 
 
 
 
 

Jõulukaunistused meie lasteaias

Jõulude ja aastavahetuse eel on meie lasteaed muutunud maagiliseks maaks. Kui kaunilt on kaunistatud lasteaed väljast ja seest. Õpetajad koos lastega püüdsid oma rühmi kaunistada. Iga rühm oli kaunistatud erilisel viisil, tänu meie õpetajate andele ja fantaasiale.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Lindude päästemeeskond

Meie lasteaias on tööle asunud uus lindude päästemeeskond.
Rühm "Karikakar" ja tema väikesed päästjad.
 
 
 
 
 
 
 

Laste jõuluhommikud

Jõulupidu rühmas "Karikakar"
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jõulupidu rühmas "Päikene"
 
 
 
 

Päkapikud lasteaias

Täna külastasid meie päkapikkude küla tõelised päkapikud. Nad toitsid linde, mängisid õues ja käisid meie lasteaia koridorides jalutamas. Vaatasid igasse nurka ja jätsid üllatuse.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Päkapikud rõõmustasid meid, üllatasid taas! Istume vaikselt, loeme raamatut ja äkki kuuleme samme... ja vaikust. Läheme koridori ja seal... üllatus!
Aitäh, kallid päkapikud!
Oma kätega kaunistatud küpsised tulid ilusad ja väga maitsvad!
 
 
 
 
 
 

3. advent

Meil on päkapikud käinud,
aga meie neid ei näinud. 
3.advendil tõid päkapikud lastele oma lemmik maiustusi, piparkooke. Terve lasteaed täitus mõnusa piparkoogi lõhnaga ja lapsed asusid suure elevusega kaunistama.
 
 
 
 
 
 

Holitseme lindude eest

Tähekese rühma lapsed koos õpetajatega hoolitsevad meie lasteaeda külastavate lindude eest. Koos meisterdati vahvad toidupoolised.
Talvine aeg üheskoos miinuskraadide ja külma tuulega ei ole paikseks jäävatele lindudele lihtne aeg. Toidu leidmine võib toredatele sulelistele tõeliselt keeruliseks muutuda – suvine ja sügisene marjahooaeg on lõppenud ning putukad on kas surnud või unne suikunud. Toitu napib. Siinkohal saabki appi tulla inimene.
Hea ja õige toit on paljutele liikidele traditsiooniline tihasepekk või rasv, samuti sobivad igasugused seemned - näiteks päevalilleseemned. Oluline on, et sööt oleks maitsestamata ja ei oleks riknenud.
 
 
 
 
 
 
 
 

2. advent

7. detsembril tähistasime meie lasteaias teine ​​ADVENT. Varahommikul leidsid rühmade õpetajad koos lastega ineliste päkapikudelt kirju. Kirjast said lapsed teada võlupuust, millel ootas neid üllatus. Kingituste leidmiseks pidid lapsed ja õpetajad vaeva nägema. Nii vapustav ja huvitav teine ​​ADVENT!

 
 
 
 
 
 
 
 

1. advent

Meie lasteaed oli täna sagimist täis ning saalist kostis salapärast laulu:
"Päkapikud, päkapikud,
teevad tööd, teevad tööd.
Veavad kommikotte, veavad kommikotte,
Päeval ööl, päeval ööl." 
 
 
30. novembril tähistasime meie lasteaias esimene ​​ADVENT! Lapsed külastasid salapärast päkapikute küla!
 
 
 
 

November lasteaias «Tuhkatriinu»

Voolime vaprusehelmeid

Igapäevaselt õpetame oma lastele headust, sallivust ja hoolivust. Seda selleks, et laps oleks abivalmis ja hooliv nii oma rühma kui ka teiste suhtes ning oskaks näidata huvi ka nõrgemate vastu.
Sellel õppeaastal otsustasime oma hoolivust välja näidata teistmoodi. Teeme seda seekord vähihaigetele lastele vaprusehelmeid voolides.
Vaprusehelmed on loodud krooniliste haigustega laste ravi toetamiseks, nende abistamiseks valulike protseduuride ja pikkade raviperioodidega toimetulekul. Iga helmes tähistab kindlat protseduuri, mille laps peab ravi käigus läbi tegema.
Vaprusehelmeste programmi abil saavad lapsed ja pered helmeste abil rääkida oma lugu, mida nad on saavutanud, mida läbi elanud ja millist vaprust sellel teel üles näidanud.
Täpsemalt on võimalus lugeda: https://www.facebook.com/vaprusehelmed/

 

Rollimäng "Haigla"

Mardipäev

Sellel aastal möödus Mardipäev teisiti. Kahjuks ei saanud Mardid meile külla tulla aga vaatamata sellele oli päev lõbus ja tore.
Lapsed meisterdasid Mardi maske ja mängisid Eesti rahvamänge ning arutlesid koos õpetajatega Mardipäevast ja traditsioonidest.

Aloe istutamine ja kasvu jälgimine

 

Isadepäev

September lasteaias «Tuhkatriinu»

Olümpiamängud

Liikumispäev

5.päev on meil liikumismängude päev!
See on päev kus sport ja mängud liidavad oma käed. Tänane päev möödus lõbusalt ja saime teada, kui tähtis on meeskonnatöö

Pallimängude päev

Olümpiamängude 4.päev on meil pallimängude päev!
Palle veeres eest ja tagant ning nalja oli nabani.

Viskepäev

Olümpiamängude 3.päev - Viskepäev!
Meie tulevased maailmameistrid said käed soojaks. Proovida sai erinevaid viskeid, nii kaugust kui täpsust.

Hüppepäev

Spordinädala 2. päev ja Olümpiamängud on täies hoos!
Täna oli meil hüppepäev, mis pakkus meile palju nalja ja naeru ning pani proovile meie oskused.
Ka ilmataat toetas meid fantastiliselt päikeselise ilmaga.

Jooksupäev

23 septembril algasid Kohtla-Järve Lasteaia Tuhkatriinu Olümpiamängud!
Nagu Olümpiamängudel ikka ja nii ka meil algas päev piduliku avamisega ja ronkkäiguga. Loomulikult ei puudunud meil ka olümpiatuli.
Meie Olümpiamängud kestavad terve nädala ja selle aja jooksul saavad lapsed ennast proovile panna erinevatel spordialadel.
Täna oli jooksupäev

 

Sügiskompositsioonid

Käes on ilusate sügisvärvide aeg ja meie lasteaias algas sügiskompositsioonide aeg.
Suur aitäh lastele ja lastevanematele nii toredate meisterduste eest!

Teadmistepäev

1.septembril tulid meile külla vahvad tegelased, kes võtsid hommikul lapsi vastu üllatustega ning lõbustasid meid veel ka järgmisel päeval.
Rõõmsat ja mängulist õppeaasta algust kõigile!